Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Życie studenckie

Studia to nie tylko nauka, to także rozwój własnej osobowości, ukrytych talentów oraz pasji.

 

RADA STUDENTÓW

Rada Studentów to pomost łączący studentów z władzami Uczelni i reprezentant studentów na posiedzeniach Senatu, Komisji Stypendialnej, Komisji Dyscyplinarnej i Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej. Rada zajmuje się także organizowaniem studenckich imprez rozrywkowych i sportowych, m.in. otrzęsin, wieczornic rocznicowych, drzwi otwartych Uczelni, wernisaży, spotkań w dyskusyjnym klubie filmowym, wieczorów z poezją, Juwenaliów itp. Studenci biorą również udział w konferencjach naukowych i debatach.

 

TEATR ABATON

Teatr ABATON Akademicki Teatr Akademicki PWSZ w Elblągu rozpoczął swoją działalność w 2005 roku. Pierwszym opiekunem zespołu była Elżbieta Organowska. Do 2008 roku Teatr działał pod nazwą ABATON i aktywnie uczestniczył w kulturalnym życiu Elbląga poprzez udział w festiwalach oraz konkursach, wystawiając wyreżyserowane przez siebie spektakle, tj. Wyliczanka, 4 kolory love story, Co się zdarzyło w Muzeum Nakryć Głowy?, Serenada. Aktorzy Teatru ABATON uczestniczyli także w akcjach na rzecz elbląskich dzieci, organizowanych przez Radę Studentów PWSZ w Elblągu, np. spotkania mikołajkowe, oraz organizowali spektakle dla młodzieży ponadgimnazjalnej. W 2006 roku, specjalnie na potrzeby Teatru, w Domu Studenckim nr 2 przy ul. Wspólnej powatala profesjonalnie wyposażona sala teatralna. Sala ma 125 m2 powierzchni i dysponuje 120 miejscami siedzącymi. Na zapleczu znajduje się profesionalne studio reżyserskie, z ktorego można sterować oświetleniem i nagłośnieniem. Do kompleksu teatralnego należą również dwie garderoby oraz pomieszczenie kuchenno-socjalne. W 2013 roku Teatr wznowił swoją działalność. Studenci podczas zajęć teatralnych, prowadzonych przez aktora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Lesława Ostaszewicza, biorą udział w różnorodnych warsztatach technik teatralnych, pracują nad dykcją i wymową, a także przygotowują własne spektakle.

 AKADEMICKI CHÓR PWSZ W ELBLĄGU

Na próbach chóru, spotykają się studenci, którzy pragną rozwijać swoje talenty muzyczne. Repertuar chóru to duża różnorodność gatunków muzycznych począwszy od epoki średniowiecza po współczesne utwory chóralne. Chór uczelniany swoje osiągnięcia prezentuje na uroczystościach odbywających się na Uczelni oraz innych imprezach miejskich. Więcej informacji o chórze PWSZ

 KABARET UŁOMNEGO HUMORU

Kabaret Ułomnego Humoru

to studencka grupa kabaretowa założona z pięciu studentów o wyjątkowym poczuciu humoru. Kabaret gości na wielu uroczystościach studenckich, na których bawi zarówno studentów jak i zaproszonych gości.

 JUWENALIA – dni muzyki, sztuki i sportu

Juwenalia

Podczas Juwenaliów ma miejsce symboliczne przekazanie studentom przez prezydenta miasta kluczy do bram Elbląga. Zabawa trwa zwykle przez szereg dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów.

 POŁOWINKI

Jest to impreza organizowana przez studentów dla studentów. Na zabawę zaproszeni są wszyscy, którzy szczęśliwie dotarli do połowy swej przygody z Uczelnią.

 OTRZĘSINY

Otrzęsiny studentów PWSZ Podczas otrzęsin jak tradycja nakazuje otrząsamy pierwszaków z ich licealnych przyzwyczajeń. Poprzez niezapomnianą zabawę młode żaki zostają przyjęte do grona braci studenckiej. DYPLOMATORIUM Dyplomatorium to nic innego jak Uroczyste pożegnanie absolwentów z Uczelnią, wykładowcami oraz społecznością studencką. Są to chwile, w których nie brakuje miejsca na wzruszenie, wymianę nabytych doświadczeń oraz refleksje nad minionym czasem.