Sekcja jeździecka

Sekcja Jeździecka KU AZS PWSZ działa od 02 marca 2002 roku. Celem sekcji jest propagowanie szeroko rozumianej rekreacji i turystyki konnej w środowisku akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. 
Pierwszą bazą Sekcji Jeździeckiej było Piastowo k/Elbląga,a w latach akademickich 2008/2009, 2009/2010 roku zajęcia odbywały się w Kadyny, gdzie dysponowaliśmy krytą halą do jazdy konnej. Od roku akademickiego 2010/2011 rozpoczynamy naszą działalność w Stadninie Koni "Zastawno" w Zastawnie.W tym roku zostały tam oddane do użytku 2 kryte hale do jazdy konnej (duża i mała). Stajnia ofituje w konie a i przepięknych terenów do jazdy konnej nie brakuje.
Od stycznia 2002 roku do września 2010 roku w zajęciach sekcji wzięło udział 220 studentów i studentek, w tym również studenci z niepełną sprawnością ruchową. W roku akademickim 2010/2011 sekcja liczy 29 członków.

Sekcja swoje działania opiera na dobrym programie dydaktycznym. Zawiera on teorię i praktykę jeździectwa w skład, której wchodzi także wiedza z bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w jeździectwie i weterynarii. Obok dydaktyki program sekcji zawiera bogatą ofertę rekreacyjna i turystyczną, zapewniającą dobrą zabawę i zdrowy wypoczynek czynny na świeżym powietrzu. Organizujemy naukę i doskonalenie jazdy konnej, gry i zabawy na koniach, rajdy konne, zimą - jeżeli są odpowiednie warunki pogodowe - kuligi i wyścigi na nartach za koniem.

Członkowie Sekcji organizują biwaki integracyjne, którym zawsze towarzyszy fantastyczna atmosfera. Wspólne przygotowanie posiłków, ogniska ze śpiewem, wieczorny i poranny obrządek koni, spanie na sianie i poranne jazdy konno w teren. Naszymi propozycjami i dokonaniami udało się nam wprowadzić do środowiska akademickiego atmosferę dobrej zabawy na świeżym powietrzu z udziałem koni. 

Sekcja jeździecka corocznie bierze czynny udział w Juwenaliach oraz innych imprezach plenerowych organizowanych na rzecz PWSZ w Elblągu. 

Sekcja na swoim koncie ma również małe zwycięstwo sportowe, a jest nim Wicemistrzostwo Polski zdobyte przez studenta naszej uczelni Grzegorza Kowala na koniu No Limit, podczas Akademickich Mistrzostw Polski we Wrocławiu w 2004 roku. 

W roku akademickim 2010/2011 chcemy zorganizować Amatorskie Akademickie Zawody Konne w konkurencji skoków przez przeszkody i ujeżdżenia, a także wziąć udział w imprezach rekreacyjno - sportowych na rzecz społeczności m. Elbląga.


Zajęcia sekcji prowadzić będzie dwóch instruktorów jazdy konnej,w tym hipoterapeuta posiadający międzynarodowy certyfikat trenera parajeździectwa.
 
Zapraszamy wszystkich studentów chcących poznać arkana sztuki jeździeckiej a także przeżyć niezapomniane przygody i wspólną zabawę na końskim grzbiecie a wszystko to w otoczeniu przepięknej przyrody. 

Dołącz do nas - galeria zdjęć!

Kontakt

Kierownik sekcji - mgr Henryka Szumna