Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Akademickie Biuro Karier PWSZ w Elblągu zorganizowało spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod nazwą: „Nowoczesne metody poszukiwania pracy – spotkanie z Rekruterem”.

 

W wydarzeniu wzięła udział młodzież z elbląskich szkół średnich: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Mechanicznych oraz studenci PWSZ w Elblągu.

 

Na spotkanie zostały zaproszone osoby, które posiadają doświadczenie w rekrutacji pracowników różnych szczeblów w Dziale HR międzynarodowych korporacji GE i ALSTOM – Ilona Ropelewska-Reszka i Magdalena Macutkiewicz.

 

Podczas pierwszej części zostały przedstawione prezentacje związane z metodami poszukiwania pracy oraz procesami rekrutacji.

W drugiej części zaproszeni goście poprowadzili warsztaty z uczestnikami, które polegały na praktycznym zastosowaniu wiedzy związanej z procesami rekrutacji.

Uczestnicy spotkania mogli zasięgnąć informacji dotyczących rynku pracy w stoiskach partnerskich Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu oraz Młodzieżowego Biura Pracy OHP.