Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Wampiry ponownie w PWSZ w Elblągu

Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej SENEKA serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej organizowanej przez nas
AKCJI KRWIODAWSTWA – w ten prosty sposób możesz pomóc innym oraz poznać swoją grupę krwi. Co roku wiele tysięcy osób ratuje transfuzja krwi, być może ktoś czeka właśnie na Twoją krew!

Dlatego jeśli: - jesteś zdrowy/a, - ważysz nie mniej niż 50 kg, - chcesz uratować życie drugiej osobie.

 

WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI,

Twoja krew to czyjeś życie! Rejestracja dawców:

  • 16.11.2016r. (środa) w godz.: 8:00 - 11:00,
  • sala nr 14, al. Grunwaldzka 137.

 

Osoby, które chcą oddać krew powinny mieć przy sobie

!!!!!!!!!! DOWÓD OSOBISTY !!!!!!!!!!

 

Przed oddaniem krwi warto pamiętać o zjedzeniu pożywnego śniadania, wzmocni to nasz organizm i ustrzeże przed omdleniem.

 

PROCEDURA ODDAWANIA KRWI: Żeby przystąpić do rejestracji należy wypełnić ankietę. Koniecznie trzeba mieć przy sobie DOWÓD OSOBISTY!!! Następnie odbywają się badania morfologiczne, a po otrzymaniu wyniku przeprowadzany jest wywiad lekarski, podczas którego lekarz zbada ciśnienie i sprawdzi wyniki badań oraz zdecyduje, czy kwalifikujemy się na dawcę krwi. Samo oddawanie krwi trwa maksymalnie 10 minut, a w tym czasie zostanie wypisane dla was całodniowe zwolnienie z zajęć. Jednorazowo pobiera się 450 ml cennej krwi. Po wszystkim wystarczy odebrać wszystkie dokumenty oraz 8-em czekolad i udać się do domu, aby wypocząć, gdyż organizm jest nieco osłabiony. Każdy kto oddaje krew otrzymuje zwolnienie z zajęć.

 

Liczymy na Was! Serdecznie zapraszamy

 

 

Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej

SENEKA