Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Wyjazd na konferencje

Dnia 27 kwietnia 2015 studenci Koła Naukowego Myśli Społecznej i Politycznej „SENEKA” działającego przy Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu Kacper Pecka i Dawid Tararuj brali udział w XLII Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych, które odbyło się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 

Olsztyńskie seminarium jest interdyscyplinarną konferencją podzieloną na panele tematyczne, w których wcześniej przygotowane, zrecenzowane prace prezentują studenci z całej Polski i świata. Wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele z Czech, Litwy, Słowacji czy Niemiec. Prace wszystkich studentów są publikowane w formie elektronicznej.

 

Nasi studenci brali udział w panelu nauk ekonomicznych.  Kacper Pecka swój referat zatytułowany „Zastosowanie odnawialnych źródeł  energii w polskiej gospodarce” prezentował w panelu Polityki Gospodarczej, a Dawid Tararuj występował w panelu Bankowości  i Finansów z pracą pt. „Rynek wina jako alternatywy rynek inwestycyjny”.

 

Obydwa referaty zostały wyróżnione w swoich panelach. Studenci już po raz trzeci brali udział w olsztyńskim seminarium i ponownie podkreślili możliwość zdobycia doświadczenia naukowego i umiejętności wystąpień publicznych.