Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

SENEKA i CREO w Urzędzie Marszałkowskim

28 października 2014 roku studenci kół naukowych „SENEKA” oraz „CREO” pod opieką mgr Marty Aniśkowicz i mgr Katarzyny Olszewskiej wzięli udział w konferencji  „5th Annual Forum of Euroregion Baltic Stakeholders”, która odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Konferencja miała za zadanie przedstawienie przez ekspertów możliwości rozwoju krajów wchodzących w skład państw z „Euroregionu Bałtyk”. Poszczególni goście przedstawiali różne organizacje wspierające rozwój krajów nadbałtyckich. Cała konferencja została podzielona na dwa etapy. Pierwsza część była wykładem gości m.in. na temat rozwoju krajów nadbałtyckich, miała być ona wstępem do prac warsztatowych, które znajdowały się w drugiej części konferencji. Warsztaty były podzielone na 3 sekcje z możliwością wyboru tematu rozmów. Zajęcia miały charakter otwarty z możliwością konsultacji z poszczególnymi ekspertami i innymi słuchaczami przemówień.

Konferencja odbyła się w języku angielskim, pomimo tego studenci twierdzili, że była w pełni zrozumiała, a doświadczenie i wiedza, którą podczas niej zdobyli okaże się owocna.

 

Sekretarz koła naukowego Seneka

Kacper Pecka