Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

VII Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Naukowa
2012-11-22

22 listopada 2012 r. Instytut Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu zorganizował VII Interdyscyplinarną Międzynarodową Konferencję Naukową pt."Oblicza Internetu ”Internet jako przestrzeń komunikacji i dialogu”".

Program konferencji

 ... 
Konferencja "Bliżej rodziny – dalej od uzależnień"
2012-10-02

W dniach 5-6 października 2012 r. odbędzie sie w Solecznikach na Litwie konferencja pt. "Bliżej rodziny – dalej od uzależnień". Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu jest jednym ze współorganizatorów.

 ... 
Nowoczesne nauczanie: metody, techniki, narzędzia
2012-08-24

W dniach 25-26 września 2012r. w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbędzie się ogólnopolska konferencja „Nowoczesne nauczanie: metody, techniki, narzędzia”.

Konferencja, której celem jest promocja nowoczesnych metod, technik i narzędzi służących do realizacji działań edukacyjnych w dobie rozwoju cyfrowej szkoły jest adresowana do szerokiego grona nauczycieli, w tym nauczycieli bibliotekarzy, pracujących w szkołach różnego typu oraz kadry zarządzającej placówkami oświatowymi.

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty, których celem będzie prezentacja aplikacji służących do wykonania multimedialnych, interaktywnych materiałów edukacyjnych.

 ... 
VII Międzyuczelniana konferencja naukowa "Ku rzeczom nowym naszych czasów"
2012-05-17

Środowiska akademickie Elbląga organizują po raz siódmy międzyuczelnianą konferencję naukową w ramach inicjatywy jaka powstała w związku ze śmiercią naszego wielkiego Rodaka, papieża Jana Pawła II i chęcią podejmowania papieskich inspiracji dla współczesnego człowieka.

Tym razem Komitet organizacyjny reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu, Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, Szkołę Wyższą im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej proponuje temat: "Współczesne formy ekonomicznej przemocy"


W temacie mieści się wiele zagadnień związanych ze współczesnym rynkiem finansowym. Mogą to być działania korporacji, spekulacje giełdowe, oszustwa polityczne, działania fiskalne rządów, korupcja, udzielanie pożyczek, tworzenie rynków. Zagadnienie wiąże się z praktykami finansowymi i ich oceną moralną. np.:

 • czy działaniami finansowymi buduje się zaufanie społeczne?
 • czy można się zgodzić, by rynek finansowy traktować jako grę wolnych sił?
 • jakie grupy społeczne narażone są na wyzysk?
 • czy Unia Europejska to wyłącznie finansowy projekt?
 • czy państwo jest największym spekulantem i wyzyskiwaczem?
 • czy istnieją formy obrony przed finansowym wyzyskiem?
 • dlaczego w czasie większego kryzysu ekonomiczno-gospodarczego (2012) należy przeprowadzać reformy społeczne, a nie opłaciło się tego zrobić wcześniej (2007 - 2011)?
 • w jaki sposób edukacja może stać się sposobem obrony wobec przemocy ekonomicznej (i nie tylko)?

  TERMIN 17 maja 2012.
  MIEJSCE aula WSD przy ul. Bożego Ciała 10
  CZAS TRWANIA Początek o godz. 10.00; zakończenie około godz. 14.30

Więcej informacji na stronie konferencji: www.jp2.pwsz.elblag.pl

 ... 
Program ogólnopolskiej konferencji Administracja Bezpieczeństwa Publicznego 2012
2012-03-21
PROGRAM ogólnopolskiej konferencji Administracja Bezpieczeństwa Publicznego 2012 na temat: Bezpieczeństwo publiczne w wymiarze lokalnym – wyzwania XXI wieku.
Konferencja odbędzie się w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137, w auli głównej budynku PWSZ w Elblągu. ... 
III Biennale Lotnicze
2012-03-13

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Aeroklub Elbląski zapraszają na konferencję "III Elbląskie Biennale Lotnicze 100-lecie lotnictwa w Elblągu" 

PATRONAT HONOROWY KONFERENCJI

Grzegorz Nowaczyk – Prezydent Miasta Elbląga

prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk – Rektor PWSZ w Elblągu

 ... 
Konferencja studencka INTEGRALIA 2012
2012-03-02
Studenckie Koło Naukowe „Humanitas” i Instytut Pedagogiczno-Językowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zapraszają do udziału w IX konferencji studenckiej „Integralia 2012” – „Wymiary studenckiej humanistyki”, konferencja odbędzie się w dniu 16 maja 2012 roku w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu, przy ul. Czerniakowskiej 22. ... 
Ogólnopolska Konferencja Naukowa Administracja Bezpieczeństwa Publicznego 2012 na temat: Bezpieczeństwo publiczne w wymiarze lokalnym – wyzwania XXI wieku
2012-01-30
Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową Administracja Bezpieczeństwa Publicznego 2012 na temat: Bezpieczeństwo publiczne w wymiarze lokalnym – wyzwania XXI wieku ... 
I Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Rodzina w wektorze przesuniętego czasu"
2012-05-11

Instytut Pedagogiczno-Językowy zaprasza do dyskusji o funkcjonowaniu i problemach rodziny w "wektorze przesuniętego czasu". Organizatorzy chcą, aby odbywała się ona zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym. Celem konferencji jest wymiana myśli i doświadczeń w zakresie funkcjonowania rodziny oraz bezpośredniej z nią pracy. ... 

VII Interdyscyplinarna Międzynarodowa Konferencja Naukowa
2012-11-22

Instytut Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu organizuje VII Interdyscyplinarną Międzynarodową Konferencję Naukową pt."Oblicza Internetu ”Internet jako przestrzeń komunikacji i dialogu”" z udziałem gościa honorowego prof. dra hab. Tomasza Goban - Klasa

 

Elbląg, dn. 22 - 23 listopada 2012

 ...