Dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 marca 2018 r. mają Państwo otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do dnia 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach. Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost uczelni. Dostępne są lokalnie z komputerów na terenie instytucji oraz zdalnie z komputerów domowych.

W związku z dużym zainteresowaniem prezentacją baz przygotowaliśmy dla Państwa dwie sesje online przed świętami. Mamy nadzieję, że informacja zainteresuje osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w szkoleniach na początku marca. Prezentacje potrwają około 30 minut.

26.03 O GODZ. 10.00
Prezentacja baz: _Academic Search Ultimate & Business Source Ultimate_
https://ebsco.webex.com/ebsco/k2/j.php?mtid=ta35e687c802c02e44957da968c168edc

27.03 O GODZ. 10.00
Prezentacja baz:_ Academic Search Ultimate & Business Source Ultimate_
https://ebsco.webex.com/ebsco/k2/j.php?mtid=tbd6055880450a4c0748d196455864058

 
ACADEMIC SEARCH ULTIMATE - wejście do bazy

 

 


BUSINESS SOURCE ULTIMATE - wejście do bazy

ACADEMIC SEARCH ULTIMATE to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

BUSINESS SOURCE ULTIMATE to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.