Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Aktualności

Inżynieromania - Zajęcia w laboratorium materiałów budowlanych
2012-03-08
W ramach "Inżynieromanii" odbyły się w laboratorium materiałów budowlanych zajęcia, w których brali udział uczniowie klasy II budownictwa Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, w podziale na dwie 14 osobowe grupy. W ramach zajęć omówiłam projektowanie stosu okruchowego mieszanki kruszywa metodą iteracji, czyli  kolejnych przybliżeń oraz projektowanie betonu zwykłego metodą trzech równań. ... 
Inżynieromania - Zajęcia Hanny Mierzejewskiej w ramach Inżynieromanii
2010-05-10

Inżynieromania 2010 W ćwiczeniach laboratoryjnych w ramach INŻYNIEROMANII uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej Technikum (klasa przedmaturalna), kształcący się w zawodzie technik budownictwa. Przeprowadzone ćwiczenia przyniosły założone, wymierne efekty. Dwunastoosobowa grupa uczniów - wyłoniona z dwóch klas, poznała praktyczne metody oznaczania wybranych cech fizycznych oraz poznali specyfikę funkcjonowania wyższej uczelni.

 ... 
Inżynieromania - Wykład dr. inż. Mieczysława Białasa
2010-04-26

Wykład dr inż. Mieczysława Białasa Kolejny wykład o tematyce inżynierskiej w ramach INŻYNIEROMANII tym razem przygotował dr inż. Mieczysław Białas - wykładowca o wieloletnim doświadczeniu dydaktycznym. Podczas wykładu mówił o współczesnym zastosowaniu silników spalinowych. Licznie zebrani uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych i II LO w Elblągu poznali również największy i najmniejszy silnik spalinowy jaki współcześnie pracuje na świecie.

 ... 
Inżynieromania - Zajęcia dr inż. Anny Rehmus-Forc w ramach INŻYNIEROMANII
2010-04-09

W Instytucie Politechnicznym trwa INŻYNIEROMANIA. Tym razem główną ideą spotkania było przedstawianie Inżynierii Materiałowej jako nauki użytecznej. W laboratorium "zainstalowali się" uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. W głąb metalu zaglądali przez mikroskop. Laboratorium z metaloznawstwa przybliżyło młodym adeptom sztuki technicznej budowę wewnętrzną stopów żelaza z węglem po obróbce cieplnej.

 ... 
Inżynieromania - Warsztaty CREO i INŻYNIEROMANIA
2010-03-11

W czwartek 11 marca odbyły się I Warsztaty SKN CREO. W spotkaniu wzięli udział wykładowcy i studenci Instytutu Politechnicznego, członkowie Koła Studenckiego CREO oraz w ramach INŻYNIEROMANII w PWSZ uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Klasy Akademickiej z I LO w Elblągu.

 ... 
Inżynieromania - INŻYNIEROMANIA 2010 - zajęcia dla uczniów ZSTI
2010-02-22
Uczniowie z ZSTI w Elblągu - Inżynieromania 201018 lutego w laboratorium Instytutu Politechnicznego PWSZ odbyły się zajęcia dla przyszłych elektryków z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci wymagającej dziedziny jaką jest elektrotechnika pokazali, że teoretycznie są dobrze przygotowani i z przyjemnością wykorzystali swoją wiedzę w praktyce, co jak sami przyznają jest im bardzo potrzebne. Zajęcia poprowadził mgr inż. Dariusz Słomiński, a zaplecze techniczne przygotował Tomasz Dąbrowski.

 ... 
Inżynieromania - INŻYNIEROMANIA w PWSZ
2010-02-17
Instytut Politechniczny serdecznie zaprasza młodzież elbląskich szkół ponadgimnazjalnych na cylk spotkań z zakresu mechaniki i budowy maszyn, elektrotechniki i ochrony środowiska. ... 
< Poprzednie | Nastepne >