OBRAZY ZEBRANE Gabrieli Badurek

Galeria Filar Sztuki działająca przy Bibliotece PWSZ w Elblągu zaprasza na spotkanie z autorką wystawy Gabrielą Badurek w środę 15 maja o godz. 17. Wystawa zatytułowana „Obrazy zebrane Gabrieli Badurek” będzie czynna do 30 czerwca w godzinach pracy Biblioteki przy Al. Grunwaldzkiej 137 – od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w soboty w godz. 9-14.

Gabriela Badurek jest elblążanką. Już w szkole podstawowej nauczycielka plastyki zwróciła uwagę na jej uzdolnienia. Pani Krystyna Szostak – znany pedagog i plastyk przez trzy lata prowadziła lekcje rysunku w klasie Gabrysi. Namawiała młodą malarkę do kontynuowania nauki w liceum plastycznym. Życie jednak potoczyło się inaczej. Bywało że namalowała coś dla rodziny lub przyjaciół, ale na realizowanie pasji brakowało czasu. Zwykle trzeba silnego bodźca, żeby przystanąć, poczuć przemijanie i żal za niezrealizowanym marzeniem. Przed czterema laty Gabriela wróciła do malarstwa. Na początek kopie, z czasem coraz śmielsze samodzielne próby malarskie i myśl o znalezieniu własnej artystycznej drogi. Mówi, że jeszcze dużo prób przed nią, chce poczuć różne szkoły i techniki, żeby znaleźć swoje miejsce.

Wystawa „Obrazy zebrane Gabrieli Badurek” jest pierwszą indywidualną wystawą młodej malarki. Autorka prezentuje obrazy olejne o różnorodnej tematyce – od martwej natury przez pejzaże, architekturę po postaci. Podsumowanie czteroletnich poszukiwań. Którą z dróg wybierze? – być może dowiemy się na wernisażu, na który w imieniu Autorki i swoim serdecznie zapraszam

Janina Szadkowska