Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Festiwal Nauki PWSZ w Elblągu - 25 maja 2017 r.Festiwal Nauki PWSZ w Elblągu jest imprezą popularyzującą naukę. W latach ubiegłych organizowany był w naszej Uczelni pod nazwą Bałtycki Festiwal Nauki

 

Spis stoisk i warsztatów

 

Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności pragną zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych oraz poruszanych problemów .

 

Na odwiedzających czekać będzie wiele interesujących pokazów t.j wystawa sprzętu technik kryminalistycznych i wiele innych rozwijających kreatywność i rozbudzających ciekawość świata. Podczas warsztatów będzie można np. poznać budowę i zasady działania robotów mobilnych, wykonać mieszankę betonową, a także przenieść się w świat zaczarowanych wielościanów. Każdy będzie mógł przenieść się do magicznego świata fizyki, przeprowadzić niesamowite eksperymenty chemiczne i dowiedzieć się jaką moc ma energia słoneczna.