Serwis informacyjny EMIS University

Firma Euromoney Polska zajmuje się dostarczaniem serwisów informacyjnych, w tym serwisu informacyjnego EMIS. Od 2005 serwis jest dofinansowany przez ICM w ramach Konsorcjum Bibliotek Kierunków Ekonomicznych.

Z serwisu EMIS korzysta już ok. 40 uczelni z całej Polsce, w tym Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Warszawski, SGH, Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Rzeszowski, PWSZ w Kaliszu, PWSZ w Białej Podlaskiej i wiele innych.

Serwis zawiera informacje dla ponad 100 światowych rynków, w tym m.in. informacje dla rynku polskiego. Informacje zawarte w poszczególnych krajach są w języku lokalnym (w tym języku polskim) oraz angielskim.

 

 

Serwis EMIS oferuje dostęp do pełnotekstowej prasy lokalnej oraz zagranicznej łącznie z archiwami. Przykładowo dla rynku polskiego jest dostęp do informacji z Rzeczpospolitej wraz z rankingami, Gazety.pl, Dziennika Gazety Prawnej wraz z rankingami, Parkietu, Pulsu Biznesu, dzienników regionalnych, Wprostu, Newsweeka, Forbesa, BBC Monitoring, PAP, IAR, PNB, komunikatów giełdowych z Emitenta i wielu innych. W serwisie znajdą Państwo także magazyny branżowe, opracowania i raporty z BMI, MarketLine, Euromonitor, OECD, GUS, BuddeComm, PMR, Audytela; bazy danych i sprawozdania finansowe spółek (Bisnode, InfoCredit, Monitor Polski B, Informator Upadłościowy, Notoria Financials), dane i raporty makroekonomiczne. Łącznie w serwisie jest ok. 10.000 publikacji. 

W związku z uruchomieniem nowej wersji serwisu EMIS University, bardziej przyjaznej pracownikom naukowym oraz studentom zapraszamy na stronę http://www.emis.com/

 

                                                          JAK WYSZUKAĆ

 

Dostęp aktywny do 6 maja na trzech jednoczesnych stanowiskach komputerowych. Zapraszamy do skorzystania z serwisu do czytelni Biblioteki.