Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji - oficjalne otwarcie wystawy

„Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” tak brzmi tytuł wystawy zorganizowanej przez uczestników warsztatów fotograficznych Stowarzyszenia Elbląg Europa w ramach projektu Europe of all Citizens.

Artyści postanowili zainspirować młodzież do zainteresowania się czym jest demokracja w życiu codziennym. Wykonane przez nich zdjęcia przedstawiają sylwetki ludzi z różnych środowisk, którzy na co dzień pracują na rzecz dobra społeczeństwa. Wśród nich możemy znaleźć zarówno profesora, ratownika medycznego jak i kucharkę.

 

Europe of all Citizens to międzynarodowy projekt skierowany do młodzieży. Ma na celu uświadamiać młodym ludziom jak ważna jest demokracja i przekonywać, że w praktyce spotykamy się z nią na co dzień.  W cyklu konsultacji społecznych, lekcji europejskich i warsztatów fotograficznych realizatorzy projektu starają się wzbudzić postawy obywatelskie wśród młodzieży. Zarówno tę na co dzień jak i tę związaną z udziałem w wyborach lokalnych, krajowych i europejskich.

 

Projekt Europe of all Citizens  jest realizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, Młodzieżową Radę Miasta Elbląga oraz dwie organizacje młodzieżowe z miejscowości Roman i Craiova w Rumunii.

 

Projekt dofinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

 

Serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie wystawy

do Galerii „Filar Sztuki” 7 maja o godz. 12.00.

 

Wystawę będzie można oglądać do 23 maja.