Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

CTT PWSZ w Elblągu synergią nauki i biznesu

Decyzją Kapituły Programu Symbol Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu uzyskało tytuł EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu 2017.


Od siedmiu lat redakcja „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej” wyróżnia Symbolami i EuroSymbolami wybitne firmy, jednostki naukowe, samorządy, spółdzielnie i instytucje kulturalne. Laureatów łączą wspólne wartości, długofalowa polityka zarządzania i jakości, rozwój innowacyjności oraz aktywność w przestrzeni społecznej. 

 

Centrum Transferu Technologii jest jednostką ogólnouczelnianą prowadząca działalność badawczą, promocyjną i organizacyjną w zakresie transferu technologii, przedsiębiorczości i jakości. Jak czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym do władz PWSZ w Elblągu: „na szczególną uwagę zasługuje, że uczelni udało się stać jednym z krajowych liderów wspierania kształcenia praktycznego, a także jego ogólnej innowacyjności. Istniejące Centrum Transferu Technologii wykorzystując potencjał uczelni z pewnością przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego zarówno Elbląga, jak i całego regionu”.

 

Oficjalne wręczenie certyfikatu miało miejsce podczas Uroczystej Gali 24 listopada br. w Katowicach, gdzie uczelnię reprezentowali dr Iwona Kijowska Prorektor ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu oraz dr inż. Stanisław Kwitnewski Dyrektor Centrum Transferu Technologii PWSZ w Elblągu.