Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

IV edycja Konferencji "Niepełnosprawni na rynku pracy"

8 listopada 2017 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka organizuje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej IV edycję konferencji pn. „Niepełnosprawni na rynku pracy”.

 

W tegorocznej edycji podjęty zostanie temat wsparcia psychologicznego oraz mentorskiego dla osób z niepełnosprawnościami. Diagnozowana jest konieczność wsparcia w obszarze psychologicznym osób z niepełnosprawnościami co przekłada się na zwiększone szanse na rynku pracy.

 

Celem konferencji jest również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu.

 

Konferencja będzię okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami.

 

Konferencja to również okazja do spotkania i wysłuchania wykładów osób, które swoją niepełnosprawność "przekuły" w sukces i pokazały, że ich determinacja i siła charakteru mogą pokonać wszystkie przeciwności losu.

 

Konferencja "Niepełnosprawni na rynku pracy" to szereg wykładów, debat oraz prelekcji, ale to również Giełda Pracy, organizowana wspólnie z Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowy program konfernecji znajduje się pod tym adresem.