Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Spotkanie z Bogumiłą Salmonowicz, autorką tomiku "BoSa"

27 listopada (czwartek) Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zaprasza na spotkanie z Bogumiłą Salmonowicz, autorką tomiku "BoSa".

 

„BoSa” Bogumiły Salmonowicz to przepiękna poezja, która przyciąga, emanuje ciepłem i budzi prawdziwe emocje. Autorka przedstawia w swoich wierszach świat nie tylko piękny i dobry, ale wręcz przeciwnie, przeplatają się w nim różne wydarzenia, niekoniecznie miłe. Jednak mimo wyraźnych emocji widać dystans podmiotu lirycznego. Nie ma w nim zgody na zło, ale akceptuje świata takim, jaki jest. Potrafi dostrzec piękno we wszystkim, nawet w tym co szkaradne. Może dlatego, że „ludzie nadal są dobrzy i źli, a świat pomimo przepowiedni trwa”.

 

Bogumiła Salmonowicz pochodzi z Sanoka. Od lat związana jest prywatnie i zawodowo z Elblągiem. Jest nauczycielem akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Politechniki Gdańskiej, doradcą personalnym, trenerem w firmie Pracownia Doradztwa Personalnego Edukacji i Terapii. Angażuje się w sprawy osób z różnych środowisk zagrożonych marginalizacją, udziela wsparcia amazonkom, pomaga niepełnosprawnym, służy swoją wiedzą i pomocą każdemu potrzebującemu.

 

Spotkanie odbędzie się 27.11.2014 o godz. 16.00 w Bibliotece PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 22.