Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

IV Elbląskie Biennale Lotnicze - konferencja

30 maja br. w gmachu PWSZ w Elblągu odbyła się czwarta już edycja konferencji pt. IV ELBLĄSKIE BIENNALE LOTNICZE, która w cyklu dwu-letnim organizowana jest siłami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Aeroklubu Elbląskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Inspiracje lotnicze”.

 

W czasie przerwy, w Galerii Filar Sztuki mieszczącej się w Bibliotece PWSZ w Elblągu, odbył się wernisaż wystawy zdjęć pn. „Lotnictwo jako inspiracja”. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na dziedziniec budynku, gdzie dr hab. inż. Henryk Olszewski zaprezentował możliwości latających platform oraz tkwiący w nich potencjał techniczny.

 

Organizowane już po raz czwarty Elbląskie Biennale Lotnicze są płaszczyzną wymiany poglądów i opinii na temat różnych aspektów lotnictwa. Tegoroczna konferencja odbyła się w pięciu panelach podzielonych tematycznie na: technikę, transport, bezpieczeństwo, panel historyczno-społeczny oraz studencki.

Warto wspomnieć, że autorzy prezentowanych referatów reprezentują szeroki przekrój pokoleniowy, począwszy od magistrów i doktorantów, a skończywszy na profesorach i  doświadczonych badaczach prezentowanych zagadnień.

Poruszana przez poszczególnych uczestników problematyka dotycząca lotnictwa jest nośna poznawczo i badana przez przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych. Należy ona do istotnych wyzwań współczesnej nauki i praktyki. Problematyka ta może być badana zarówno w aspekcie globalnym, jak i regionalnym, a także jednostkowym.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu – prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk oraz Prezes Aeroklubu Elbląskiego – Pan Paweł Siewkowski.

Organizatorzy pragną złożyć podziękowania wszystkim prelegentom oraz osobom, które sie zaangażowały i pomogły w organizacji konferencji.