Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Wykład profesora wizytującego w Instytucie Politechnicznym

W dniu 21 listopada (poniedziałek) o godz. 16.30 w sali 227/228 w budynku przy ul. Grunwaldzkiej odbył się wykład dr. hab. inż. Roberta Wójcika, profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Profesor Robert Wójcik jest wybitnym specjalistą z zakresu budownictwa, kierownikiem Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie.

Podczas wykładu zostały poruszone przez Profesora następujące tematy obejmujące innowacyjne technologie:

1. Termomodernizacja obiektów zabytkowych. 
2. Nowoczesne metody ochrony budowli przed wilgocią. 
3. Podnoszenie efektywności energetycznej budynków na przykładzie domu jednorodzinnego.

 

dr hab. inż. Robert Wójcik dr hab. inż. Robert Wójcik - profesor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Nauk Technicznych, posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zabezpieczania obiektów budowlanych. Rzeczoznawca Budowlany oraz Mykologiczny. Kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli.

W 2007 r. uzyskał nagrodę Ministra Budownictwa za współautorstwo monografii Budownictwo Ogólne T.2. Fizyka budowli, pod red. Prof. Piotra Klemma.

W 2008 r. został nagrodzony przez Ministra Infrastruktury nagrodą za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa, za opracowanie i wdrożenie metody parafinowej iniekcji termohermetycznej służącej do odtwarzania poziomych izolacji przeciwwodnych w istniejących budynkach.

W 2010 r. w konkursie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie – promocja osiągnięć polskiej nauki” kapituła konkursu uznała to opracowanie za jedno z 10 najważniejszych osiągnięć naukowych ostatnich lat w Polsce.

Ważniejsze prace projektowe w zakresie zabezpieczeń przeciwwilgociowych obiektów

zabytkowych: Pałac Branickich w Białymstoku, zamek krzyżacki w Barcianach, zamek krzyżacki w Ostródzie, Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce oraz ponad 700 innych opracowań.

Ważniejsze prace dotyczące wykonania poziomych izolacji przeciwwilgociowych metodą iniekcji termicznej przy zastosowaniu kompozytu wosków naftowych preparatem PARASIL P:

1. ABB – Zamech oraz obecne Alstom Power w latach 1995 – 2011 wykonano szereg blokad przeciwwilgociowych metodą parafinową oraz innymi metodami iniekcyjnymi.

2. Budynek Ambasady RP w Rydze,

3. Budynek „Książnicy” przy ul. Jana Pawła II w Olsztynie,

4. Pałac Goetzów w Brzesku oraz dziesiątki innych budynków użytku publicznego: archiwów państwowych, sądowniczych, urzędów skarbowych.

Prezentacja w ramach projektu "Inżynier dla regionu – program zwiększenia liczby absolwentów kierunków: mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska, budownictwo" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.



Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS