Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Oblicza Internetu - Opus Universale

Instytut Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu już po raz piąty organizuje Ogólnopolską (tym razem można powiedzieć Międzynarodową) Konferencję Naukową "Oblicza Internetu - Opus Universale. Kulturowe, edukacyjne i technologiczne przestrzenie Internetu", która odbędzie się dnia 20 listopada br. o godz. 10:00 w sali teatralnej w Domu Studenckim przy ul. Wspólnej 11-13

Po raz pierwszy gościć będziemy przedstawicieli zagranicznej uczelni partnerskiej z Liep?ja University z Łotwy. Podobnie jak w latach ubiegłych odwiedzą nas profesorowie i pracownicy naukowi renomowanych polskich uczelni, wielu z nich nie po raz pierwszy. Od początku z konferencją związani są pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Łódzkiego czy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Internet, chociaż już nie nowe medium, wciąż jest poddawane wielokierunkowym badaniom. Naukowcy wykazują jego ogromne zalety, ale również dokładnie badają wady i zagrożenia. Na konferencji będziemy mogli posłuchać o "Internecie jako przedmiocie wielowymiarowej ewolucji", "Nostalgii w sieci... na przykładzie portalu Nasza-klasa" czy "Internetowi wychowawcy czy Internet wychowawcą?", ale również o "Zniesławieniu w Internecie" czy innych zagrożeniach: narkotykach i erotyce.

To tylko zwiastun podejmowanych tematów, zapraszamy na konferencję, aby wysłuchać żywego słowa. Ukazała się już monografia pokonferencyjna z recenzją znanego naukowca zajmującego się problematyką Internetu, prof. dr hab. Andrzeja Kiepasa z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Swoją obecność na konferencji zapowiedzieli przedstawiciele biznesu i środowisk twórczych Elbląga. Jak co roku wspierają nas swoją pomocą zaprzyjaźnione z Uczelnią firmy: OPeGieKa, Krajowe Centrum Informatyki ALSTOM i KONI.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.