Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska 

Inżynier - pewność dobrego wyboru

W naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT oraz związanych z ochroną środowiska. Przedsiębiorstwa te mają jednak coraz większe problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych fachowców.

 

Zabraknie inżynierów!

 

Pomimo odczuwalnego na całym świecie kryzysu gospodarczego - i co za tym idzie - deklaracji przez firmy konieczności przeprowadzenia cięć kadrowych, nie wszystkie branże zatrzymały swój rozwój oraz nabór nowych pracowników. Z tego powodu oraz z różnicy między obecnymi systemami kształcenia a gwałtownym rozwojem potrzeb firm i instytucji, w najbliższych latach 39% stanowisk pracy związanych z sieciami komputerowymi oraz innymi specjalnościami informatycznymi pozostanie nieobsadzonych.

 

 

W przyszłości na brak ofert pracy nie powinni również narzekać inżynierowie zajmujący stanowiska konstruktorów, technologów, programistów, kierowników produkcji, specjalistów z zakresu eksploatacji urządzeń i obiektów technicznych oraz specjalistów z zakresu ochrony środowiska.

 

Studia techniczne a PWSZ Elbląg

Studia na kierunkach technicznych wymagają od studentów zarówno wiedzy ogólnej, jak i twórczej inteligencji. To studia dla osób fascynujących się komputerami, nowymi technologiami, konstruowaniem maszyn, elektrotechniką czy ochroną środowiska. Absolwenci PWSZ w Elblągu są bardzo dobrze przygotowani do zawodu inżyniera. Z łatwością znajdują dobrą pracę i sprawdzają się na zajmowanych stanowiskach. Świadczy o tym m.in. zajęcie przez PWSZ w Elblągu pierwszego miejsca, w naszym województwie, w Rankingu Uczelni Wyższych przeprowadzonym w 2008 r. przez Newsweek Polska. Zestawienie powstało m.in. na podstawie badań ilości zatrudnionych absolwentów w dużych przedsiębiorstwach.

 

Sprawdź naszą ofertę studiów inżynierskich