Jak studiować bezpłatnie i dostać za to kasę?

Studia dzienne w PWSZ w Elblągu, tak jak w innych publicznych uczelniach są bezpłatne. Jednak już samo życie studenckie trochę kosztuje, zwłaszcza gdy uczelnia znajduje się poza miejscem zamieszkania. Studia w elbląskiej PWSZ można odbyć za darmo, a nawet nieźle na nich zarobić! Jak to możliwe?

 

Ponad 3 miliony złotych dla studentów

Na stypendia dla studentów PWSZ w Elblągu przeznaczy w tym roku kwotę ponad
3 milionów złotych! Środki te zostały rozdzielone na: stypendia socjalne, stypendia rektora dla najlepszych studentów, stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogi. Oczywiście są studenci, którzy otrzymują jednocześnie kilka rodzajów stypendium, nawet 2040 zł miesięcznie.

 

Płatne praktyki zawodowe

Tak bogaty system stypendialny, pozwala obniżyć, a nawet całkowicie pokryć koszty związane z nauką. Co więcej – elbląska PWSZ-tka prowadzi obecnie ogólnopolski projekt pt.: Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych. Dzięki temu każdy student, przystępujący do projektu, w ramach odbywanej praktyki zawodowej otrzymuje stypendium w wysokości 2300,60 zł miesięcznie! W samej PWSZ w Elblągu, z „projektowych” stażowych skorzystało już ponad 200 studentów.

Dzięki praktykom zawodowym studenci będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. Projekt zasięgiem obejmie 7 000 studentów, którzy podniosą swoje kompetencje zawodowe i tym samym uzyskają szanse na uzyskanie zatrudnienia na lokalnych rynkach pracy.

 

Zwiedzaj Europę i zarabiaj kasę

Jeśli marzysz o poznawaniu nowych ludzi, kultur i obyczajów, chciałbyś tanim kosztem pozwiedzać Europę - Program Erasmus+ oferowany w PWSZ w Elblągu jest właśnie dla Ciebie! Program umożliwia studentom studiowanie oraz odbywanie praktyk w instytucjach i firmach zagranicznych.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu najchętniej wybierają ciepłe kraje w basenie Morza Śródziemnego, duży odsetek wybiera również państwa sąsiedzkie: Niemcy i Czechy. Uczestnicy wyjazdów na wyrównanie różnic w kosztach utrzymania za granicą otrzymują wysokie stypendia. Przykładowo na wyjazd do Hiszpanii, Grecji czy Francji wyjeżdżający otrzymują nawet 700 EUR miesięcznie.

 

Rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu rozpoczęła się 1 czerwca br. Sprawdź terminarz zapisów na studia

Zapisz się na studia