Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska 

Poznawaj świat z Erasmusem!

Chcesz studiować poza granicami naszego kraju? zdobywać wiedzę na innych uczelniach o europejskim poziomie? Marzysz o poznawaniu nowych ludzi, ludzi kultur i obyczajów? Program Erasmus + jest właśnie dla Ciebie!    

Erasmus - co to takiego?

 

Jest programem edukacyjnym umożliwiającym kształcenie i praktyki za granicą nie tylko studentom, lecz również pracownikom uczelni. Daje  szanse na zdobycie doświadczenia na rynku pracy, podniesienia kwalifikacji oraz co najważniejsze jest okazją do podszkolenia języka obcego.

 

Erasmus w PWSZ w Elblągu

 

 W ramach programu Erasmus + PWSZ w Elblągu współpracuje z takimi państwami jak: Niemcy, Łotwa, Hiszpania, Rumunia, Słowacja i Węgry. Każdy student ma możliwość wyjazdu na studia do innego państwa. Wyjeżdżając na semestr lub dwa, każdy student otrzyma w ramach programu stypendium na własne wydatki. Tak o swoich wrażeniach z pobytu na Litwie, w ramach programu, opowiada Aleksandra Rutkowska:


- To było niezapomniane przeżycie, ten wyjazd na długo pozostanie w mojej pamięci. Gdybym mogła, to pojechałabym tam jeszcze raz! i najlepiej z ta samą ekipą! No i oczywiście ogromne DZIEKUJĘ, to przecież dzięki PWSZ to wszystko się odbyło i szczęśliwie zakończyło. Już zazdroszczę tym, którzy pojadą tam w przyszłym roku....

 

Pobyt na Erasmusie to dobra zabawa, kontakt z ciekawymi osobami z różnych stron Europy i świata. Jest możliwością poznania nowych kultur oraz zdobycia nowych, cennych doświadczeń. Dla wielu studentów taki wyjazd jest największą przygodą życia.


Ty także masz szansę ją  przeżyć Wystarczy, że zgłosisz się na Erasmusa.
 

 

 

Dowiedz się więcej o Erasmusie w PWSZ w Elblągu ... kliknij tutaj