Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska 

Rozwiń skrzydła studiuj turystykę

Jesteście osobami otwartymi, ciekawymi świata, identyfikującymi się z zawodem chętnymi do zdobywania praktycznych doświadczeń, a także systematycznego pogłębiania i aktualizowania wiedzy powinniście podjąć studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na wydziale ekonomistki turystyki.

 

Turystyka to jest to!

 

Turystyka jest branżą, która rozwija się bardzo prężnie na całym świecie i generuje wiele nowych miejsc pracy. Nie oznacza to jednak, że jest to dziedzina łatwa, dlatego potrzebni są profesjonaliści potrafiący połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką, ale przede wszystkim osoby kreatywne i gotowe do tworzenia produktów turystycznych
i łączenia ich w pakiety.

 

 

Studia w zakresie turystyki i rekreacji obejmują zagadnienia: obsługi ruchu turystycznego, planowania turystycznego, bioróżnorodności, regionów turystycznych, informatyki, polityki turystycznej, organizacji usług turystycznych, hotelarskich i gastronomicznych, marketingu usług turystycznych, technik negocjacyjnych, produktu turystycznego, ekonomiki turystyki, zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym, promocji turystycznej oraz innych zagadnień.

 

Studia turystyczne

Dzięki studiom turystycznym student otrzymuje uwarunkowania, które decydują o sukcesie  wszelkiego rodzaju usług związanych z turystyką. Będzie przygotowany do pracy w organizacjach turystycznych i prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, do którego utworzenia nie zawsze potrzebny jest duży kapitał. Najważniejszy jest dobry pomysł.

 

Ponadto w biznesie turystycznym dużą rolę odgrywa komunikacja oraz nawiązywanie kontaktów, dlatego priorytetem jest stawianie na naukę porozumiewania się w językach obcych.

 

Praktyczną wiedzę zapewniają studentom praktyki w hotelach, biurach podróży, zakładach gastronomicznych, biurach promocji, centrach informacji turystycznej, itd. Wiele zależy również od samego studenta i jego inwencji twórczej chociażby w przygotowaniu wakacyjnych obozów turystycznych, co będzie pierwszą weryfikacją waszych umiejętności.

 

Studia i co potem?

Absolwenci znajdą zatrudnienie w nie tylko w przedsiębiorstwach turystycznych, ale też w organizacjach społecznych  i rządowych zajmujących się animacją, organizacją oraz upowszechnianiem turystyki i rekreacji.

 

Sprawdź naszą ofertę studiów w Instytucie Ekonomicznym